Euroopa meistrivõistlused Kudos

29 oktoober 2023 toimusid Euroopa meistrivõistlused Kudos. Lääne – Harju vallast osales võistlustel kaks Paldiski poissi Sergei Mištšenko ja Egor Portyankin. Võistlejate tase turniiril oli kõrge, peaaegu iga sportlane oli Kudo maailmameistrivõistlustel ennem osalenud ja ka kolme parema sekka tulnud.

🥉Egor Portyankin saavutas kolmanda koha! Palju õnne! 🎉
🗣️Egor Portyankin: “Minu meeskond ja mina tegime suure ettevalmistustöö. Kõik oli kõrgeimal tasemel, nii et võitluste ajal ei olnud mul mingeid raskusi seoses vastupidavusega jms. Kõige raskem oli oodata umbes 5-6 tundi enne esimest võitlust. Mida sagedamini inimene võistlustel osaleb, seda lihtsam on tal selle kõigega toime tulla. Sellepärast liigume edasi, mitte ei peatu. Lisaks näitas turniir, et oleme maailmameistrite tasemel.”
🗣️Sergei Mištšenko: “Muidugi on pärast selliseid kaotusi suur pettumus, kui saad aru, et oleks pidanud EM-finaalis võitlema, aga kohtunikud otsustasid teisiti. Vigadest õpitakse, olen saanud palju kogemusi ning nälg võitluste, võitude ja medalite järele ainult kasvas, see kõik äratas mind üles. Nüüd on mul umbes kaks nädalat aega taastuda ja pärast seda valmistume igapäevaselt järgmisteks meistrivõistlusteks, et võita ja tuua Eestisse kuldmedal.”
🗣️Treener Valentin Osadtši: “EMiks hakkasime valmistama suvel ning ma pidevalt visualiseerisin ja kujutasin peas ette, kuidas meie meeste võitlused kulgevad, teades nende võimeid ja potentsiaali. Kui saabub lahingu hetk, tekivad võrreldamatud emotsioonid. See on nii tugev kogemus, et see pole ligilähedalegi sellele kogemusele, mida saad endaga võitlema minnes. Meil on suurepärane meeskond, nad võtsid osa ülesannetest enda peale, nii et sellega seoses raskusi ei tekkinud. Minu jaoks on kõige raskem meie sportlaste kaotusi üle elada, sest ma mõistan ja tunnen neile siiralt kaasa. Ma tean, milleks poisid on võimelised ja see on suur pettumus, kui nad ei suuda teatud asjaolude tõttu näidata kõike, milleks nad on võimelised. Nagu ma varem ütlesin, on poistel tohutu potentsiaal, uskumatu loomulik jõud, sest ilma erialase ettevalmistuseta ja töö kõrvalt suudavad nad professionaalidega võistelda.”

Lääne – Harju Spordikeskus soovib palju-palju õnne meie sportlastele Euroopa Kudo meistrivõistlustel osalemise eest! 🙏
Meie võitlejad näitasid hämmastavaid tulemusi!

Palju Õnne veelkord!!! 😎