Matk

Meie heategevusliku matkaseeria “Liigume laste ja tervise heaks” 6 . matk viib meid Laokülla.

𝐋𝐚𝐨𝐤𝐮̈𝐥𝐚 on Pakri lahe kaldal Paldiski külje all asuv küla. See ca 30 elanikuga külake, võib esmapilgul tunduda päris inimtühi ning tühermaana avatud tuultele.

Nagu on öeldud, siis kõige ilusamad asjad on alati peidus. Sama mõte kehtib ka Laoküla suhtes. On ta ju koht, mida läbitakse märkamata väga sageli, kuid kunagi sisse ei vaadata. Aga kui hakkad selle sisse vaatama ja märkama – avaneb see nagu karp, mille sees on pärl… ja isegi mitu…

Minu jaoks oli just Laoküla määravaks, miks ma kunagi Paldiskisse kolisin. Tol ajal Laokülla jõudes, avanes selline vaade, mis mulle mõjus selliselt, et tahtsin sinna kolida ASAP.

Mu avastus oli umbes 12 aasta eest. 𝐀𝐡𝐭𝐨 𝐀𝐚𝐬𝐥𝐚𝐯-𝐊𝐚𝐚𝐬𝐢𝐤 on aga avastanud Laoküla pärlid mitmekümne aasta eest ning jaganud neid väga-väga paljude teistega. Aastal 1998 asutas Ahto Noorte Mereklubi, mis korraldab merelaagreid lastele. Alates 1999.aastast korraldab Ahto merelaagreid just Laokülas. Ahto kohta on öeldud järgnevat : „Temast ägedamat merenduspisiku levitajat, noorte eeskuju ja innustajat on raske üldse ette kujutadagi“.

Väljavõte 2019.a Postimehest: “Ahto on väljaõppinud laevamehhaanik. Hobideks on veemoto, millega ta tegeleb aastast 1979. Ahto on kaheteistkümnekordne Eesti meister. Ta on ise paadidisainer ja paadiehitaja, samuti treener. “

6.juulil ongi meie matkajuhiks Ahto Aaslav-Kaasik.

Laoküla kui peidetud pärli kohta sobib hästi üks muusikavideo, mida on statistiliselt vaadanud üle 1/3 maailma elanikkonnast. Selleks on Alan Walker`i “Faded”, millest suur osa on filmitud meie vallas ning märgiline osa just Laokülas.

𝟔.𝐣𝐮𝐮𝐥𝐢 𝐦𝐚𝐭𝐤𝐚 𝐚𝐥𝐠𝐮𝐬 𝐨𝐧 𝐤𝐞𝐥𝐥 𝟏𝟓.𝟎𝟎 selle lagunenud maja juures Laokülas, mis on Alan Walkeri video lõpus (𝟓𝟗°𝟏𝟗’𝟑𝟖.𝟓”𝐍 𝟐𝟒°𝟎𝟔’𝟏𝟒.𝟐”𝐄).

Matkale on kaasas kogumiskast, kuhu soovijad saavad annetuse jätta. Matkade ja ürituste jooksul kogutud annetused anname üle Lastehaigla Toetusfondile 17.novembril enneaegse sünni päeval enneaegselt sündinud laste toetuseks.

Kontakt: Jürgen Lepp, 553 8113