Terminal Challenge virtuaalne teatejooks

📣 TÄHELEPANU! Järgmised kolm kuud (veebruar, märts, aprill) postitab Eesti Koolispordi Liit oma Facebooki lehele “Terminal Challenge” ehk virtuaalse teatejooksu, mida saavad kaasa teha kõik õpilased enda kooli kehalise kasvatuse tunnis.

📱 Filmige telefoniga teatejooks veebruari kuu jooksul üles ja postitage videoklipp 1. veebruraril ilmuva postituse alla.
➡️ Kooli võistkondade arvul piiranguid ei ole, osaleda saavad kõik klassid.
➡️ Kõigi osalevate võistkondade vahel loosime vahvaid auhindu.

🤩 JAGA uudist või kirjuta kommetaari “Terminal Challenge”.
Kõigi jagajate või kommenteerijate vahel läheb loosi 5 Jari Litmaneni raamatut, 5 mälumänguteemalist raamatut ja 5 sporditeemalist kalendrit aastaks 2023.

Padise terviseraja suusarajad

Padise terviseraja suusarajad

Padise terviseraja suusarajad uuesti suusatatavad ja heas seisukorras. Paljudes rajalõikudes säilis osaliselt vana lumikate ja neil lõikudel olud head.

Rada värskelt hooldatud. Sees klassika – ja vabatehnika rada. Klassika jälg puudub mõnes metsavahelises lõikus, kus lund vähem.

Sees erineva pikkusega rajad 1-6km.

Ära jäta häid olusid kasutamata ja mine liigu enda terviseks!

vasalemma terviseraja suusarada

Vasalemma terviseraja suusarada

Vasalemma terviseraja suusarada taaskord suusatamiseks väga heas seisus! Rada värskelt hooldatud. Sees klassika – ja vabatehnika rada. Hooldatud ka kelgunõlv!

Ära jäta häid olusid kasutamata ja mine liigu enda terviseks!

Operatiivne rajainfo: www.terviserajad.ee

ERGO Aasta ennetustegu

Klooga ja Lehola Kooli megalahe ja energiast pakatav liikumisõpetaja Siim Tõnisson loob TikTokis ja Instagramis “Liikumismängud” konto all põnevaid näiteid. Kanali eesmärk on anda ideid, kuidas muuta liikumistunnid võimalikult põnevaks.

Vaadates neid lõbusaid mänge ja harjutusi tekib tunne, et nende kasutamine treeningutel soojendusena, sõprade või pere seltsis loob kuhjaga lahedaid ja meeldejäävaid hetki.

Kui tunned, et liikumisaasta valguses ja üldiselt on Siimu tegevus selline, et meie ühiskond oleks homme tervem, keskkonnasõbralikum ja ohutum, siis näita seda välja ja anna oma hääl.

👇
https://ennetustegu.ee/

GO SIIM! ♥️ Liikumisaasta 2023

Laulasmaa mälumäng MAEITEAJU

25. jaanuar kell 19.00 Laulasmaa kogukonnamajas //

Kas sa tead, milline muuhulgas tagirauaks nimetatud instrument on muistse Egiptuse sistrumi edasiarendus? Või milline Euroopa vaatamisväärsus teenib aastas enam kui 1,5 milj eurot, ilma et seal oleks sissepääsutasu? Kui sa tead, siis tule näita, et sa oled meie kandi kõige teravam pliiats, sest meie ei tea ju!

Mälumängust on oodatud osa võtma kuni neljaliikmelised võistkonnad. Mängus osalemiseks on vaja eelnevalt registreeruda (nii võistkonna kui mängijate nimed) kuni 24. jaanuarini e-kirja teel aadressil maeiteaju.laulasmaa@gmail.com või ürituse kommentaarides.

Osalustasu: 2 eur osaleja kohta.
Piisava publikuhuvi korral hakkab mäng toimuma iga kuu.
Kohapeal pakume teed ja kohvi. Võitjatiimile auhinnad!

Küsimused on väga laia ampluaaga, aga spordiküsimusi nende seas ei leidu.

Mängu viivad läbi Laulasmaa kohalikud Liina Lelov ja Valdek Laur, kes on regulaarseid mälumänge korraldanud juba viimased 6 aastat.

Saalihoki

Spordikool KETS meistrivõistlustel

SK KETS U-9 Saalihoki võistkond alustas Eesti meistrivõistlusi võiduga!

Esimene mäng Sparta Automaailm ning ilus võit 10:5 kohe kirjas. Ilus algus!

Mängugraafik oli seekord ülitige. Tervel 4 mängu. Järgmises mängus Kehtna vastu mindi 3:1 ette ning tundus ,et hea päev saab jätkub Vähene mängupraktika aga tõi sisse väsimuse. Ning 4:12 jäi lõppskoor.🙁 Küll saime, aga vastaste treenerilt rohkelt kiidusõnu. 🙂

Järgmised mängud EMÜ SK ja Jõgeva SK Tähe/Olivia vastu mängud olid suht kindlad õppetunnid meile. Neid on ka vaja, et areneda.

Saime ohtralt kiidusõnu, et saalihokimaastikul nüüd üks klubi juures ning sellest kõvasti indu edasiseks.

Võistkonda kuulusid: Remi-Indro, Henri, Jakob, Oskar, Frederik, Martin, Revo ja Toomas. Võistkonda juhendas: Andres Sepp.

Järgmised U-9 mängud juba veebruari keskel Raplas.

Tänud Monikale ägeda video eest ning kaasaelamise eest.

1-2-3 KETS!! #KETS #Spordikool

Spordikool kets

Spordikool KETS

Selline vahva seltskond oli saalihokitrennis!

Ootame veel juurde, saalis ruumi on!
Tulge vaadake kas saalihoki pall on ümmargune? Või hoopis auguline?
Vägesid juhatab, saalihokis ise ka medaleid kogunud, Andres Sepp

Trennid esmaspäeval ja reedel kell 17:15-18:30 Padise Põhikooli saalis.

Lisainfo: www.skkets.ee

Linnalaager Paldiskis

Üliäge linnalaager Paldiskis!

Talvevaheaja viimasel nädala neljapäev-reede sai kokku üks vahva seltskond, et maha pidada üks äge linnalaager Lääne-Harju lastele. Kahel päeval veetsid lapsed sportlikke trenne tehes Paldiski ujulas. Terve maja oli kaks päeva meie päralt.

Ujulas viis Andres Sepp läbi kajakikoolitusi, kus lapsed õppisid kajaki sõitmise algtõdesid. Lisaks oli palju huvitavaid mänge, mis sinna juurde käis. Kuivalt ei tulnud keegi tagasi 🙂
Spordisaalis oli lauatennise algkoolitus. Koolituse viis läbi Eesti Lauatennise Liidu peasekretär Margit Tamm. Uskumatu, kui huvitavaks ta oskas teha trennid ning nii mõnigi laps oli laagris lõpus juba päris proff valmis.

Toitlustuse eest hoolitses Paldiski kohalik Anne Koogikodu. Hästi maitsvad ning kodused toidud. Soovitame soojalt.

Laager sai teoks tänu Spordikool KETS ja Lääne-Harju Spordikeskuse Leaderi ühisprojektile. Projekti toetas Lääne-Harju Koostöökogu.

Lapse mitmekülgseks arenguks on Spordikooli KETS trennid ning laagrid just parimad.
Järgmine laager juba varsti, hoidke meil silma peal! See laager on praktiliselt tasuta.

spordikoolkets #paldiski #kajak #lauatennis

Discgolf

Discgolfi trennid

Discgolfi jätkusuutlikus sõltub meist endist ja MEIE tehtud otsustest. Palju on sahisenud teema, miks ei tegeleta meil noortega, kes justkui peaks olema järelkasv, elu õied jne.
Asi on väga lihtne 🫵

Selleks, et tegeleda noortega peab olema noori, peab olema vanemaid ja vanavanemaid, ke neid suunavad ja neile vajaliku toe tagavad.
Discgolf on suuresti sotsialiseerumise koht ja järjepideva tegutsemise tagab õlgõla tunne, vähe on neid, kes sellega üksi ja pikema perioodi jooksul tegeleda suudaksid. Vaatame kas või Kristin ja Silver ning nende kogukond, Keiti ja Marger ning nende kogukond. Asju tehakse koos, toetutakse teineteisele, discisõpradele ja järgijaile – asja aetakse koos.

Tuleme nüüd tagasi noorte juurde, see on seltskond, keda on tunduvalt keerulisem ohjata kui juba täiskasvanud isikuid ja seeläbi on paras katsumus leida endas see julgus ja motivatsioon nendega tegeleda. Aga tegelemist nad vajavad, vajavad samamoodi mõtlejaid, samavanu ning sama eesmärgiga inimesi enda ümber.

Mäletan aega kui minu kadunud vanaema mind käe kõrval tantsutrenni talutas, ei saanud ma algul sellest aru, miks need trennid võistlused asjad… Hiljem aga nautisin vilju, tasakaal, tantsuoskus, kehaline võimekus jne.

Discgolfis on peaaegu kõik need elemendid, kuid tantsuoskus asendub värske õhu ja linnulauluga.

Siinkohal tuleb nüüd sinu panus, kui sul on või tead, kellel võiks olla 12-15 a. põnn või tirts, kellele sooviksid eeltoodud kogemust, siis jaga seda postitust või kirjuta mulle otse Tommy Markus “õpetme koos lapsele discgolfi”

Teeme koos midagi ära, aita noor discgolfile lähemale, see saab olema äge teekond 🤗
PS. hetkel kogume huvilisi, õppimist alustame aprillis